SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 6387426
nr 638 7426
Matskedar
7 del, Silver, 18 & 1900-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 3 maj 2010
kl 18:10:02
450 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver